Światłowody


Osłonki spawów światłowodów


Charakterystyka:
  • zgodne z normą ZN–95 TP S.A.–006/T;
  • stosowane materiały ognioodporne;
  • odporność na rozciąganie powyżej 5N;
  • tłumienność 0 dB.;
  • kompatybilność z innymi producentami;
  • zastosowanie do osłony spawów światłowodów jedno i wielomodowych;
  • temperatura obkurczenia 110 st. C.


Złącza światłowodowe E-2000 TM   Złącza te górują nad innymi standardami dzięki połączeniu wszystkich ich zalet z nowymi rozwiązaniami DIAMONDA:

mają małe wymiary i konstrukcję wsuwaną (push-pull); łączenie ich jest bardzo proste i jednoznaczne, tzn. czoła ferrul zawsze stykają się bezbłędnie, bez obrotu względem siebie; zmiana strat wtrąceniowych po 2000 cykli łączeń jest pomijalnie mała i wynosi 0,05dB bez jakiegokolwiek czyszczenia czół ferrul.

Technologie DIAMONDA: wykonania ferrul i polerowania ich czół oraz tzw. aktywne centrowanie rdzenia zapewniają niezwykłą powtarzalność parametrów, umożliwiających łączenie dowolnych złączek z tłumiennością typowo 0,2dB i stratami odbiciowymi typowo -50 dB dla złączy SM PC oraz < -70 dB dla złączy SM APC. aktywne centrowanie rdzenia polega na minimalnym, plastycznym odkształceniu czoła ferruli i skasowaniu w ten sposób błędu współosiowości. Powstałe przy tym naprężenia są znoszone podczas końcowego polerowania i nie mają wpływu na długotrwałą pracę złącza. Osiągnięte przy tym rezultaty są doskonałe.


Specjalna osłona czoła ferruli otwiera się dopiero po wprowadzeniu ferruli do łącznika i zabezpiecza ją przed uszkodzeniem i kurzem. Osłona (klapka) wykonana jest z tworzywa sztucznego (dla małych mocy lasera) lub z metalu (dla dużych mocy lasera, groźnych dla wzroku).


Po wyjęciu złączki łącznik zamyka się zabezpieczając tuleję centrującą przed zanieczyszczeniem, a personel lub abonenta przed uszkodzeniem wzroku przez wiązkę laserową. Przy większych poziomach mocy np. w telewizji kablowej stosuje się zamknięcie (klapkę) wykonaną z metalu.

Złącza mają funkcjonalny, uruchamiany kciukiem, zatrzaskowy mechanizm łączenia, zabezpieczaj±cy je przed rozłączeniem.

Obudowa wykonana jest metodą wtrysku z trudno palnego tworzywa; wymienne ramki mogą być kodowane kolorami i mechanicznie, chroniąc przed błędnymi połączeniami i umożliwiając łatwą identyfikację linii.